Cyklinowanie parkietu lub desek podłogowych jest to wieloetapowy proces, podczas którego podłoga drewniana poddawana jest renowacji w zależności od stopnia w jakim została zniszczona w trakcie wieloletniego użytkowania.

Uszkodzenia typowe dla podłogi z desek lub parkietu to poprzecierana powłoka lakieru, ewentualnie mocne zabrudzenia jeżeli podłoga została wykończona olejem, woskiem lub pastą. Bardzo często są to różnej głębokości rysy i wgniecenia powstałe od cięższych przedmiotów które na podłogę upadły, lub przemeblowań gdzie na podłodze były ciągane meble, występują też szczeliny ponieważ drewno jest higroskopijne.

Innymi uszkodzeniami są to ubytki w podłodze po innych remontach miedzy innymi od wymiany drzwi lub rurek centralnego ogrzewania, miejscowe odklejenia od podłoża.

Renowacja takiej drewnianej podłogi poprzez szlifowanie taśmami o różnej gradacji sprawia że parkiet staje się równy, znikają wcześniej powstałe uszkodzenia te na lakierze jak i w drewnie, po zastosowaniu odpowiedniej szpachli wypełniane są szczeliny między klepkami. Jeżeli występują braki lub parkiet się rusza zostaje to odpowiednimi metodami naprawione.

Na samym końcu procesu cyklinowania dobieramy odpowiedni lakier  wysokiej jakości, występujący w odcieniach matu, półmatu lub połysku, i po naniesieniu poszczególnych warstw parkiet drewniany odzyskuje blask i urok,  posłuży jeszcze przez wiele lat.

Cyklinowanie mozaiki parkietu, desek podłogowych z lakierowaniem lub ojejowanie (różne odcienie).

Barwienie podłóg bejcą (różne kolory) i lakierowanie.

Olejowanie podłóg olejem koloryzującym bądź naturalnym.

Montaż listw przypodłogowych drewnianych w różnych wzorach.

Montaż listw MDF.

Przygotowanie posadzki, wykonanie wylewek samopoziomujących.

Układanie parkietu, mozaiki, w rózne wzory.

Układanie desek podłogowych, paneli laminowanych, podłóg warstwowych.

Montaż legarów

 

 

Montaż mebli na wymiar , szafy, garderoby, wnęki.

Składanie i montaż mebli zakupionych w sklepach IKEA, BRW.

Montaż sprzętu AGD (płyty elektryczne i gazowe,piekarniki, kuchenki).

cyklinowanie warszawa

Składanie montaż kuchni IKEA Warszawa montaż mebli Warszawa składanie mebli Warszawa Cyklinowanie Warszawa